Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2012. Július 04. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Zárt körben ünneplik Horn Gyula 80. születésnapját csütörtökön

Zárt körben ünneplik Horn Gyula 80. születésnapját csütörtökön

A budapesti Villányi úti konferenciaközpontban ünneplik csütörtökön zárt körben Horn Gyula 80. születésnapját. A volt szocialista miniszterelnök betegsége miatt nem lesz jelen a rendezvényen, a meghívott vendégek 70 százaléka jelezte részvételi szándékát - közölte Suchman Tamás volt MSZP-s országgyűlési képviselő kedden az MTI-vel.

Suchman Tamás, aki részt vett az ünnepség előkészítésében, elmondta, az eredetileg tervezettnél szűkebb körben tartják a rendezvényt. Az ünnepségre azokat a szocialista képviselőket hívták meg, akik a parlament tagjai voltak a Horn-kormány idején, továbbá azokat a szabad demokrata minisztereket és államtitkárokat, akik az akkori koalíciós kormány tagjaiként dolgoztak.
Suchman Tamás kitért arra, hogy az érintett parlamenti képviselők közül többen már nem élnek. Vannak közöttük, akik súlyos betegségekkel küzdenek, illetve néhányan a nyári szabadságukat töltve külföldön tartózkodnak, ezért nem tudnak jelen lenni az ünnepségen.
A rendezők úgy döntöttek, hogy bár zártkörű lesz az ünnepség, Horn Gyula hajdani közvetlen munkatársait szívesen látják, míg a sajtó és más érdeklődők számára a rendezvény előtt és után biztosítanak lehetőséget arra, hogy a résztvevőkkel találkozhassanak, beszélhessenek.
Az ünnepségen rövid filmmel idézik fel azokat az időket, amikor az MSZP-nek 50 ezer 400 tagja volt, de 1,78 millió ember támogatta szavazatával a szocialisták kormányalakítását.
A rendezvényen a párt jelenlegi elnöke, Mesterházy Attila, továbbá Kósáné Kovács Magda, Kovács László, Tóth József XIII. kerületi polgármester és Földes György, a Politikatörténeti Intézet főigazgatója mond majd beszédet.
Suchman Tamás az MTI-nek korábban arról is beszámolt, hogy Horn Gyula 5 éve tartó súlyos betegsége óta a felesége és a gyermekei döntenek minden őt érintő kérdésről. A születésnapot a család egyetértésével szervezi a Magyar Szocialista Párt.
A volt kormányfőt a budapesti Honvédkórházban kezelik. Suchman Tamás tájékoztatása szerint Horn Gyula ellátásáról kezdetben Szekeres Imre elnökhelyettes, majd ő tárgyalt több alkalommal is Orbán Viktor kormányfővel. A miniszterelnök hozzáállása a kezeléssel kapcsolatos kérdések, problémák megoldásához "nagyon pozitív".

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját