Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2012. December 15. 11:46, szombat | Életmód
Forrás: MTI

Webkamerán nézhetők egy Nógrád megyei madáretető vendégei

Webkamerán nézhetők egy Nógrád megyei madáretető vendégei

Webkamerát helyezett el egy madáretető előtt Salgótarján Rónafalu városrészében, a Medves-fennsík pereme alatt a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Nógrád megyei helyi csoportja – tájékoztatta a civil szervezet projektvezetője az MTI-t.

Papp Ferenc elmondta, hogy a "Madárvédelem és kutatás határok nélkül" című projekt részeként tavasszal a határ magyar és szlovák oldalán is gólyafészkeknél helyeztek ki megfigyelőkamerákat. "A kamerát különleges helyen, a Medves-fennsík peremén, a tengerszint felett 530 méteres magasságban helyeztük el. A vidéket nagyrészt erdő borítja, de a fennsík alföldi jellegű, füves terület, aminek köszönhetően a környék élővilága igen változatos, így madárfajokban is gazdag."
Papp Ferenc hozzátette: a hó elfödte a táplálékot az állandó és a téli vendég madarak elől, az utóbbi napokban erősen fagyott, illetve ónos eső is várható. A téli etetés a madarak szempontjából az ilyenkor szűkös táplálkozási lehetőségek miatt fontos. Emellett a madármegfigyelés gazdag élményét nyújtja, hiszen egy jó helyen lévő etetőn akár tucatnyi faj is táplálkozhat.
A Salgótarján-rónafalui kamera előtt eddig tíz madárfajt figyeltek meg, közöttük a legritkább a közép fakopáncs (Dendrocopus medius) volt. Tél végéig a madarászok még számos faj felbukkanására számíthatnak. A kamera a http://mme.hu/madaretetokamera/kamera4.php linken érhető el.

Címkék: természetvédelem

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód

Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem

Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.

2025. Május 01. 08:36, csütörtök | Életmód

Visit Hungary: mintegy hétszázezren pihentek Magyarországon a tavaszi szünetben

Az áprilisi vakáció időszakában 664 ezer turista kereste fel a magyar tájakat, április 17-27. között a szálláshelyek 36 százalékkal több vendéget fogadtak a tavalyi tavaszi szünethez képest

2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód

Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása

Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.

2025. Április 29. 07:31, kedd | Életmód

Duna House: nincs milliós négyzetméterár alatt új lakás Budapesten

Történelmi csúcs, hogy 2025 első negyedévében már alig érhető el újépítésű lakás 1 millió forint alatti négyzetméteráron Budapesten - közölte a Duna House saját tranzakciós adatai alapján hétfőn az MTI-vel.