Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2013. Június 15. 18:24, szombat | Helyi
Forrás: Young and Partners

Veszprém és környékének éléskamrája

Veszprém és környékének éléskamrája

Ízek, illatok, receptek, ahogyan eddig még nem olvashattuk

A Pannon Térség Fejlődéséért Közhasznú Alapítvány könyvet adott ki, amelyben most összegyűjtik Veszprém megye közel 222 településének legjellemzőbb gasztronómiai receptjeit. Ebben az összeállításban minden településről legalább egy helyi jellegzetességeken alapuló étel receptjét mutatják be. A könyvben részletesen ismertetik azokat a kézműves műhelyeket is, ahol még mindig hagyományos formában, az eredeti receptek felhasználásával, az eredeti ízek alapján készülnek az ételek. A könyv az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) segítségével jelenik meg.

A Pannon Térség Fejlődéséért Közhasznú Alapítvány egyik legfontosabb célkitűzése, hogy megőrizzék a magyar hagyományokat, felkarolják a hungarikumokat és ápolják az értékeinket országhatárainkon belül és túl. Ezeknek a céloknak megfogalmazására korábban már kiadott két könyvet az alapítvány, amely a –Hagyományok, értékek és hungarikumok Veszprém megyében-, illetve a –Lovakról, lovasokról Veszprém megyében- nevet viseli. A jelenlegi kiadvány célja mindezek folytatása. A kiadványban megjelentetik a térség borász és pálinkakészítő műhelyeit, továbbá bemutatkozási lehetőséget biztosítanak azoknak az őstermelőknek, helyben gazdálkodóknak, akik minőségi körülmények között helyileg készítenek és állítanak elő élelmiszer alapanyagokat vagy kész, illetve félkész termékeket.

A kiadvány másik fontos tényezője, hogy fel szeretnék hívni a figyelmet a helyi értékek ápolására és megvédésére, továbbá ezeken túl segíteni szeretnék a településeket, hogy létrehozhassák saját helyi értéktáraikat.

„A receptkönyv tartalmazza az ételek rövid leírását, receptjeit és fotóit az elkészült ételekről. Gasztronómia tanácsadók és szakácsok közbenjárásával megfőzzük Veszprém megye 20 legjellegzetesebb ételét, majd ezekhez ínycsiklandó képet mellékelünk, hogy még élvezetesebb legyen, a könyv tartalmának külleme mikor kézhez fogjuk és lapozgatjuk.” – mondta Dr. Horváth Zsolt, a Pannon Térség Fejlődéséért Közhasznú Alapítvány elnöke.

Az alapítvány célja, hogy meg szeretnék, ismerteti a helyi településeken élőket a saját közösségük hagyományaival, elősegítve, hogy a későbbiek során alkalmazzák ezeket a gasztronómiai értékeket, valamint, hogy a fiatal generáció is megismerkedhessen a helyi értékek sokszínűségével és fellelhetőségével.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport

Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.