Hírek
2022. Augusztus 25. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: a magyar gazdaság dobogós az uniós növekedési rangsorban

Hazánk gazdasága az elhúzódó háború ellenére is növelte a teljesítményét: a második negyedévben 6,5 százalékkal erősödött, ami több mint másfélszerese az uniós átlagnak
- írta Varga Mihály pénzügyminiszter Facebook-oldalán csütörtökön. A poszthoz mellékelt táblázatból kiderül, hogy a magyar GDP-adat a harmadik legjobb uniós szinten, az ország előtt Szlovénia és Portugália szerepel a rangsorban 8,3 százalékkal és 6,9 százalékkal. Magyarországot a listán Spanyolország és Ciprus követi 6,3, illetve 6,1 százalékkal; a sereghajtó Szlovákia és Németország 1,6, illetve 1,5 százalékkal.
A tárcavezető arra is kitért, hogy a háborús válság miatt egyre kedvezőtlenebbek a gazdasági kilátások egész Európában.
"A cél az, hogy a romló környezetben is megőrizzük a magyar gazdaság stabilitását és növekedését" - szögezte le Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.