Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2024. Május 13. 15:45, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Többnemzeti hadgyakorlatot tartanak Pápán

Többnemzeti hadgyakorlatot tartanak Pápán

A gyorsaságot és a bevethetőséget demonstrálja a Pápa Bázisrepülőtéren tartott Swift Response 2024 többnemzeti hadgyakorlat

- közölte Turzó Lajos alezredes, a létesítmény parancsnokhelyettese hétfői, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.

A hadgyakorlaton, amely egy magasabb szintű NATO-próba alárendeltségébe tartozik, mintegy négy és fél ezer katona vesz részt. A gyakorlatot egy német hadosztály vezetésével tartják meg, lényege a műveleti képesség gyakorlása.

A Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtérre, Pápára 200 földi jármű és 35 forgószárnyas légi jármű, többek között 14 NH90 típusú helikopter vonul fel.

A magasabb szintű hadgyakorlat - amely a Steadfast Defender 2024 nevet viseli - a NATO egyik legkiterjedtebb, Európát átívelő gyakorlata, amelyben 12 ezer katona vesz részt.

A gyakorlatnak három fő irány van, északi irányban Norvégiát és Svédországot, keleti irányban Lengyelországot és Litvániát, déli irányban pedig Magyarországot és Romániát érinti.

A magyarországi gyakorlatra német és holland katonák érkeznek. Innen később mintegy ezer katona romániai ejtőernyős-gyakorlaton vesz részt Torda és Nagysink közelében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld

Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai

Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.