Hírek
2020. November 13. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több tízmillió forint értékű gazdasági csalás miatt emeltek vádat Hevesben
Több tízmillió forint értékű gazdasági csalás miatt emelt vádat négy cégvezetővel szemben a Heves Megyei Főügyészség - közölte a megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.
Szalóki Zoltán tájékoztatása alapján az ügy elsőrendű vádlottja két - azonos székhelyű - tiszanánai vállalkozás vezetőjeként 2009 és 2015 között előnytelen feltételeket fogadtatott el egyes üzleti partnereivel. Azzal fenyegette őket, hogy megszakítja velük az egyébként gyümölcsöző gazdasági kapcsolatot, ha nem hajlandók neki 10 százalékos felárral értékesíteni termékeiket, úgy, hogy a különbözet fiktív jutalékként nála maradjon. Ennek érdekében színlelt ügynöki megbízási szerződéseket köttetett 89 éves édesapja, valamint vádlott-társai: az érintett partnervállalatok vezetői között. Ezzel azt a látszatot keltették, mintha az idős apa közvetítette volna az ügyleteket.
A színlelt szerződések, valamint az ezekhez kapcsolódó hamis számlák és bizonylatok révén az elsőrendű vádlott összesen több mint 63 millió forint összegű vagyoni hátrányt okozott az általa vezetett társaságoknak. A beszállítók oldaláról a harmad- és negyedrendű vádlottak összesen közel 48 millió forintot utaltak át az apa, vagyis a másodrendű vádlott részére, aki a számlájára érkezett befizetéseket azonnal felvette, majd készpénzben átadta fiának.
Az elsőrendű vádlott ebből további üzletrészeket vásárolt az általa irányított cégek egyikében, melyben így korábbi 510 000 forintos üzletrészének értéke mintegy 49 millió forintra emelkedett. A nyomozás során a törzsbetétnek ezt a részét zár alá vette a bíróság - tette hozzá a főügyész.
Közölte: a Heves Megyei Főügyészség az első- és másodrendű vádlottat önálló intézkedésre jogosult személy által, kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja. Emellett mind a négy elkövetővel szemben vádat emelt bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás és pénzmosás bűntette, továbbá más bűncselekmények miatt is.
Az ügyészség indítványozta, hogy bűnössége beismerése esetén a bűnszövetség vezetőjével szemben a bíróság 4 év szabadságvesztést és 5 millió forint pénzbüntetést szabjon ki a zár alá vett vagyon elkobzása mellett. A többi vádlottra vonatkozóan pedig felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását javasolta a vádhatóság - jelezte a főügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
