Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2013. Szeptember 12. 15:00, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Tizedszer gyalogolnak zarándokok a Balaton-felvidéken

Tizedszer gyalogolnak zarándokok a Balaton-felvidéken

Tizedszer kelnek útra zarándokok Balatonalmádiból, hogy három napon át gyalogolva Sümegre érkezzenek a Mária-napi búcsúra.

Tizedszer kelnek útra zarándokok Balatonalmádiból a Szent Imre templomtól pénteken reggel, hogy három napon át gyalogolva, kilencven kilométert megtéve a Balaton-felvidéken, Sümegre érkezzenek a Mária-napi búcsúra - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

Szabó Tamás, a sümegi zarándoklás kezdeményezője, a Mária Út Egyesület elnöke úgy fogalmazott: "szükségünk van szép és erős lelki élményekre, főleg pedig arra, hogy Istent keressük. Csodálatos megélni a zarándoklaton az egyenlőséget, az egymásra figyelést, egymás segítését, az egyszerűséget, s ebből könnyű megérteni mi a fontos és mi nem."

A zarándoklaton általában 30-50 zarándok vesz rész.Vasárnap Sümegen a temetőnél a városvezetés és a helyi hívek fogadják őket, majd a Ferences Kegytemplomban 10 órakor szentmise kezdődik, aztán körmenet. Erre az alkalomra Horvátországból 40 zarándok érkezik, s összesen több ezren vesznek részt a hagyományos sümegi Mária-napi búcsún.

A sümegi kegytemplomot Mária csodatévő helyként tartják számon azóta, hogy 1699-ben egy osztrák asszony meggyógyult itt.

Vasárnap, a búcsú alkalmából a püspöki palotát ingyen lehet megtekinteni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód

Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem

Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld

Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon

A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.