Hírek
2012. Július 27. 14:43, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Szent Jakab-nap Sümegen az érett bor és a vadászat tiszteletére
Az érett bort és a vadászatot ünneplik szombaton Sümegen: a nyolcadik Szent Jakab-napon a többi között vadpörköltfőző-versennyel, a térség borrendjeinek felvonulásával és kopófalka-bemutatóval várják az érdeklődőket.
Tisler Anna, az önkormányzat sajtóreferense az MTI-nek elmondta, hogy az egész napos programsorozat délelőtt 10 órakor kézműves vásárral és gyermekprogramokkal veszi kezdetét, a Kisfaludy étterem udvarán borutca nyílik borral, pálinkával és különféle sajtokkal. Az idei rendezvényt Sümeg belvárosában tartják, a délutáni Jakab-napi halászlé- és vadpörköltfőző-versenyre már tucatnyi csapat nevezett - tette hozzá. A ferences templomban az ünnep tiszteletére 15 órától Hubertus mise lesz.
Elmondta, hogy a legnagyobb érdeklődés a hagyományos Jakab-napi történelmi felvonulást kíséri, amelyen díszes öltözékükben részt vesznek a borrendek tagjai, ünnepi vadászegyenruhában vonulnak a vadászok és a Magyarországon egyedülálló, 25 kopóból álló falka. A díszes menet fél ötkor a Váristállótól indul, a felvonulók megkoszorúzzák a Sümeg atyjának is nevezett iskolaalapító, Ramassetter Vince szobrát és Entz Ferenc szülőházát.
Az idei rendezvényen három kategóriában választanak győztes bort: a minősített borral rendelkező borászatok a Jakab-nap bora 2012 címért indulhatnak, a szakmai zsűri emellett kiválasztja Sümeg város borát és a Borlovagrendek zászlós borát is.
Az eredményhirdetéseket követően a gimnázium udvarán felállított szabadtéri színpadon veszi kezdetét a vadászkürt-bemutató és a vadhangok utánzása: a versenyzőknek a szarvasbőgést kell utánozniuk.
A szombaton késő estig tartó szórakoztató műsorok között bordalokat ad elő a Csabrendeki Rezgő Rezeda citeraegyüttes és férfikórus, fellép a Sümeg Néptáncegyüttes és a Csabrendeki Kacagó Gerle népdalkör. A Tördemic Néptáncegyüttes A magyar nép és nemzetiségeink tánchagyományai címmel mutatja be programját, amelyet a Magyar Hang Zenekar kísér. A Borfolk Zenekar a Borvidékek dalai című műsorral érkezik a fesztiválra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
