Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2013. Június 20. 20:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Hatos Szabolcs

Pirulunk és égünk

Pirulunk és égünk

Hatos Szabolcs jegyzete

A napokban extrém erővel súlyt minket a várva-várt júniusi kánikula, az UV-B sugárzás már-már a legszélsőségesebb határt súrolja. Egészségünk megőrzésének érdekében javasolt a magas faktorszámú naptej használatán kívül árnyékba húzódnunk a legforróbb órákban, elkerülendő a leégést. Ugyanakkor létezik másfajta égés is, mely a napsugárzástól független, és egyelőre (önhibánkon kívül) olybá tűnik, kivédhetetlen.

Érthetetlen. Legtöbbször ez jut eszébe a józan gondolkodású embernek akkor, amikor a főút mentén „elhagyott”, azóta már rendre kiforgatott szemeteszsákot lát.
Erre ugyan mi visz rá bárkit is? Ha már az illető az autójába nem rest betenni a hulladékkal teli pakkot, miért kényelmesebb azt a „semmi közepén”, útközben kidobni, mintsem hogy a legközelebbi kukáig fáradna vele? Megválaszolatlan kérdések ezek, melyekre talán maguk az elkövetők sem tudnának felelni.
A probléma sajnálatos módon a szelektív hulladékgyűjtés világában is jelen lehet, és nem csak Tapolcán, az erdőben, vagy a várost a szomszédos falvakkal összekötő utakon (Gyulakeszi vagy Kisapáti irányába haladva kimondottan jellemző). Országos jelenség ez, melyet az a néhány „forrófejű” aki ebben leli örömét, nem hagy kiveszni a mindennapokból.
Sok esetben olyan érzésem van az állandóan „újjáépülő” szeméthegyek láttán, hogy egyesek sportot űznek ebből az abszolút értelmetlen játékból; hiába a gyors eltakarítás, legtöbbször még azon a héten érkezik a kontra, demonstrálva ezzel… Mit is?

Mindnyájunk érdekében: ha ezek a megrögzött szemetelők végképp úgy érzik, hogy nem bírnak magukkal (hiába, a hőmérsékletemelkedés sokunk szervezetét kikezdi), inkább javasolnám nekik a strandröplabdát, esetleg a hűsítő úszkálást valamelyik közeli tavunkban – persze szigorúan csak azokban az órákban, amikor valamelyest enyhül a káros sugárzás, nehogy megpiruljanak. Mi égünk – helyettük is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.