Hírek
2013. Május 02. 15:31, csütörtök |
Helyi
Forrás: tapolca.hu
Permetezik a vadgesztenyefákat Tapolcán

Tapolca város közigazgatási területén a vadgesztenyefák aknázómoly első generációja elleni permetezése várhatóan 2013. május 5. és 13. között kerül elvégzésre.
Amit a permetezésről tudni kell és érdemes:
Ideális időjárási viszonyok mellett a munkálatok elvégzése kettő napot vesz igénybe. A permetezésre az esti, éjszakai órákban kerül sor. A permetezés ideje alatt az ablakokat be kell csukni.
A permetezés várhatóan 2013. május 5. és 13. között kerül elvégzésre.
A felhasznált hatóanyagok sem az emberi, sem az állati szervezetre nem jelentenek veszélyt, a gépjárműveket nem károsítják. A permetszerrel való közvetlen érintkezés a konyhakerti növények letakarásával elkerülhető. A permetezett fa 10 méteres körzetében a permetszerrel közvetlenül érintkező élelmiszer növényeket legalább 30 nap elteltével javasolt elfogyasztani.
A vadgesztenyefák permetezésével kapcsolatban további információt a Városfejlesztési és Üzemeltetési Iroda Városüzemeltetési Csoportjánál lehet kérni ügyfélfogadási időben személyesen, vagy a +36 87 511 150 telefonszámon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.