Hírek
2023. Szeptember 08. 09:23, péntek |
Kék hírek
Forrás: MTI
Negyvenezer darabos Elf Bar-szállítmányt foglaltak le a NAV pénzügyi nyomozói

40 ezer darabos tiltott Elf Bar-szállítmány érkezett repülőn Németországból Magyarországra, a feketepiacon több mint hétszázmillió forintot érő, négy raklapnyi \"manórudat\" a pénzügyi nyomozók egy záhonyi parkolóban foglalták le.
A leginkább a fiatalok körében népszerű, különféle aromákkal ízesített, nikotint tartalmazó dohánygyártmányok csomagküldő szolgálaton keresztül érkeztek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre. Onnan közúton utaztatta egy futár közvetlenül a záhonyi címre a nagy kartondobozokba csomagolt, kirívóan magas hatóanyag-tartalmú (kiszerelésenként: 50 mg/ml nikotin) folyadékkal töltött skatulyákat - írták a közleményben.
A küldemény kézbesítésekor a NAV különleges egysége, a Merkur ütött rajta a szállítmányon, amikor a telephelyen dolgozó munkások éppen az árut pakoltak le. A nyomozók - egy előző szállítmánnyal érkezett - további 64 csomagot is megtalálták a helyszínen.
A gyanú szerint a feltételezett elkövető - az áru megrendelője - jelenleg külföldön tartózkodik, kézre kerítése érdekében a nyomozóhatóság elfogatóparancsot adott ki ellene. A telephelyen dolgozó munkásokat igazoltatták, őket tanúként hallgatták ki az ügyben. A költségvetésnek okozott vagyoni hátrány az áfa és a jövedéki adó adónemekben meghaladja a százhetvenmillió forintot - közölte a NAV Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága.
A lefoglalt Elf Bar-szállítmány egyetlen adagjának nikotintartalma tíz-húsz doboz cigaretta hatóanyagával ér fel, ezért használata különösen veszélyes az egészségre - hívták fel a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:42, kedd | Kék hírek
Letartóztatta a hozzátartozóit megkéselő gönyűi fiút a bíróság
2025. Augusztus 05. 07:32, kedd | Kék hírek
Egyhetes ellenőrzési akciót indít a rendőrség
Nagyszabású, az egész országra kiterjedő rendőri akció vette kezdetét, ami egészen a hét végéig, augusztus 10-ig tart majd. Ennek keretében a rendőrség elsősorban a gyorshajtásokat ellenőrzi majd.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek
Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon
Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.
2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek
Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó
Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.