Hírek
2017. Május 25. 19:54, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
NATO-csúcs - Merkel: Berlin kivonhatja katonáit a török légibázisról
Ha Ankara nem járul hozzá ahhoz, hogy a német törvényhozás, a Bundestag tagjai meglátogathassák a dél-törökországban szolgáló német katonákat, Berlin kivonhatja az incirliki légitámaszponton állomásozó alakulatát
- közölte Angela Merkel német kancellár Brüsszelben, a NATO-tagországok csúcstalálkozójára érkezve csütörtökön.
A kancellár kijelentette, a NATO csúcstalálkozója keretében, Recep Tayyip Erdogan török államfővel való találkozásakor hangsúlyozni fogja, hogy Németország számára elengedhetetlen, hogy a hadsereg katonáit a német törvényhozás tagjai meglátogathassák.
"Ha Ankara nem enged álláspontjából, el kell hagynunk Incirliket" - tette hozzá.
Ankara a Németországban menedékjogot szerzett török katonák első csoportjáról szóló hírek hatására ellenlépésként az elmúlt napokban megtiltotta német parlamenti (Bundestag-) képviselőknek, hogy belépjenek az incirliki légi bázisra, ahol az Iszlám Állam terrorszervezet elleni nemzetközi koalíció műveleteiben részt vevő német katonák állomásoznak. A német kormány ezért a 260 fős Bundeswehr kontingens kivonását vette fontolóra. A török vezetés azzal vádolja a menedékjogot szerzett török katonákat, hogy közük lehetett a tavalyi hatalomátvételi kísérlethez.
Merkel érkezésekor azt is hangsúlyozta, hogy a NATO központi feladatot lát el a Nyugat biztonságának garantálásában. A katonai szövetség a közös biztonság alapvető pillére, amely az egységet fejezi ki a tagországok közötti szolidaritás által - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld
Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában
Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.
2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld
Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba
A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.
2025. Május 26. 08:58, hétfő | Külföld
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével
2025. Május 25. 04:00, vasárnap | Külföld
Az emberek és a medvék együttéléséről világosítja fel a helyieket a lengyel tátrai nemzeti park
Az emberek és a medvék együttéléséről szóló előadássorozatot szerveznek a lengyel Tátra térségében élő, a vadállatok \"látogatásaival\" szembesülő lakosok számára - közölték a Tátrai Nemzeti Park (TPN) honlapján.