Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2016. November 26. 05:00, szombat | Sport
Forrás: mti

MLSZ: Nagyon jó évet zárt a magyar labdarúgás

Nagyon jó évet zárt a magyar labdarúgás a hazai sportági szövetség (MLSZ) elnöke, Csányi Sándor szerint.

A sportvezető a Magyar Labdarúgás Napja alkalmából rendezett fővárosi ünnepségen a válogatott teljesítményét méltatva úgy fogalmazott, "hatalmas dolog volt az Európa-bajnoki kvalifikáció, a Franciaországban mutatott játék és a csoportból való továbbjutás is nagyon sok embert érintett meg".

Hozzátette, idén sokat tettek azért, hogy a magyar labdarúgás még népszerűbb legyen, még ha természetesen több területen további fejlődésre van szükség és lehetőség. A pozitívumok között említette az infrastrukturális fejlődést, ugyanis az elmúlt hat évben több mint 800 pályát épített és 1700 pályát újított fel az MLSZ.

Csányi Sándor leszögezte, hogy a nézőszám tekintetében szeretnének előrelépni, ugyanakkor nagy eredménynek minősítette, hogy az agresszió, a vandalizmus teljesen kiszorult az NB I-es stadionokból, a pályákon pedig egyre több hazai nevelésű játékos futballozik.

"A válogatott keret is egyre fiatalodik, ami inspirációt jelenthet a magyar futball tehetségeinek" - jelentette ki Csányi azon a hagyományos ünnepségen, amit az MLSZ minden évben november 25-én, az 1953-ban ezen a napon rendezett londoni magyar-angol 6-3-as mérkőzés évfordulóján rendez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:27, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - Újpesti döntetlenjével élvonalban maradt a Nyíregyháza

A Nyíregyháza 2-2-es döntetlent játszott az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának péntek esti mérkőzésén, ezzel bebiztosította bennmaradását az élvonalban.

2025. Május 16. 09:13, péntek | Sport

Férfi kézilabda Eb - Izland, Olaszország és Lengyelország a magyarok csoportjában

A magyar férfi kézilabda-válogatott Izlanddal, Olaszországgal és Lengyelországgal került azonos csoportba a januári Európa-bajnokság csütörtök esti sorsolásán.

2025. Május 16. 09:05, péntek | Sport

Jégkorong-vb - Mihalik András: lesz esélyünk a dánok ellen is

Mihalik András, a csehek elleni egyetlen magyar gól szerzője szerint a csütörtöki játékkal lesz esély pénteken a házigazda dánok ellen is a jégkorong-világbajnokság herningi csoportjában.

2025. Május 15. 07:13, csütörtök | Sport

Tour de Hongrie - Van Poppelé a győri sprint, Pelikán szökés után az összetett legjobb magyarja

A holland Danny van Poppel győzött a 46. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny szerdai nyitányán, az összetett legjobb magyarja pedig Pelikán János az első szakasz után.