Hírek
2012. Augusztus 01. 13:15, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Megnyílt Noé bárkája - Hollandiában
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
Johan Huibers igyekezett a lehető leghűbben lemásolni a bibliai bárkát, de nevében eltért: Noé helyett Johan bárkája lett a 137 méter hosszú és 21 méter széles monstrum. Az 52 éves "holland Noé" - és 50 alkalmazottja - 4 év alatt készült el a művel, amely - mondhatni - élete álma. Annak késztetésére kezdett ugyanis a munkába, hogy 1992-ben álmában Hollandia jó részét elöntötte a víz - amely félelem nem teljesen alaptalan, hiszen az ország egyharmada mélyföld, a tenger szintje alatt fekszik.
A kataklizma elmaradt, a bárka viszont elkészült, és e héttől a közönség is látogathatja. Ahogy Noé járművén, úgy Johannén is van bőven állat, csak éppen nem hús-vér, hanem műanyag. Az állatseregletben egyebek közt életnagyságú zsiráfok, zebrák, tehenek, majmok, szamarak vannak.
Huibers szerette volna az olimpiára elvinni hajóját, és a Temzén tisztelegni vele a játékoknak, ám a holland hatóság nem ítélte kellően biztonságosnak az úthoz a járművet - adta hírül a brit Metro újság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
