Hírek
2022. Július 16. 07:00, szombat |
Helyi
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Meghalt egy kisgyerek és nővére egy tűzijátékon Franciaországban
Egy 7 éves kisfiú és 24 éves nővére életét vesztette, további hét ember megsérült a francia nemzeti ünnep alkalmából csütörtök este rendezett tűzijátékon a nyugat-franciaországi Cholet-ban,
amikor felrobbant egy pirotechnikai eszköz a közelükben.
A baleset pontos körülményeinek kivizsgálására gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indult vizsgálat - jelezte pénteken Eric Bouillard, az illetékes angers-i ügyész.
Az elhunyt testvérpár a hozzátartozóik társaságában mintegy ötven méterre tartózkodott a tűzijáték kilövési pontjától, amikor a tragédia történt.
Egy harmincéves férfit súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba, további hatan, köztük az áldozatok szülei, könnyebb sérüléseket szenvedtek. Valamennyiüket kórházban ápolják.
Az ügyész szerint egyelőre "túl korai" lenne többet mondani arról, hogy mi történt pontosan. Csak annyit árult el, hogy "egy lövedék incidense" okozta a balestet.
A történtek ellenére a tűzijátékot nem szakították félbe, de a végén a tömeget szétoszlatták, és mintegy hetven tűzoltó sietett a helyszínre a Courrier de l'Ouest című regionális lap szerint.
Gilles Bourdouleix polgármester az AFP hírügynökségnek elmondta: évek óta ugyanazzal a tűzszerészeti szakemberrel dolgoznak a július 14-ei tűzijátékon, és ez az első alkalom, hogy ilyen tragédia történt a nemzeti ünnepen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.
