Hírek
2012. Február 17. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Még folyik a népszámlálási adatok feldolgozása - márciusra várható eredmény
Szó sincs arról, hogy négy hónapja porosodnának a népszámlálási kérdőívek – jelentette ki Virágh Eszter, a népszámlálás szóvivője a köztévében.
A kérdőívek több száz ember kezein mennek keresztül nap mint nap. Márciusban már megtudhatjuk majd, hányan vagyunk, hány és mekkora lakásokban élünk, milyen a férfiak-nők aránya - tette hozzá.
Virágh Eszter, a népszámlálás szóvivője a köztévében elmondta: a kérdőívek több száz ember kezein mennek keresztül nap mint nap. Ezt a munkafázist úgy hívjuk, hogy laprevízió. Ez azt jelenti, hogy most nézzük meg, teljesek-e a számlálókörzetek dokumentumai, vannak-e benne zavaró bejegyzések. Ugyanakkor zajlik az előkódolás: statisztikai számokká alakítják a szöveges válaszokat.
Arra a kérdésre, hogy mi okozza a csúszást, azt válaszolta: a tényleges adatok rögzítését kezdik később. Ennek oka, hogy megindítottak egy közbeszerzési eljárást, majd úgy döntöttek, más megoldást keresnek a feldolgozásra, így kijelöltek egy állami céget a feladatra. Jelenleg egy eljárás keretében vizsgálják, megfelelő módon zajlik-e az előkészítés. Ez egy olyan hatalmas munka, hogy a Központi Statisztikai Hivatal kapacitása sem elegendő – magyarázta a szakember.
Elmondta azt is: előzetes adatokat márciusban adnak ki. Ezek azt mutatják majd, hogy hányan vagyunk, hány és mekkora lakásokban élünk, milyen a férfiak-nők aránya - tájékoztatott a köztévé.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán