Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2013. Július 13. 08:04, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Ma rendezik meg először a Cirkuszok éjszakáját

Ma rendezik meg először a Cirkuszok éjszakáját

Első alkalommal rendezik meg a Cirkuszok éjszakája elnevezésű rendezvénysorozatot szombat este, a főváros mellett Balatonfüreden, Balatonlellén és Zamárdiban is.

Az új rendezvénnyel a cirkuszművészetet kívánja népszerűsíteni a programban részt vevő négy társulat; a Fővárosi Nagycirkusz, az Eötvös Cirkusz, a Magyar Nemzeti Cirkusz és a Horse Evolution lovas show.

Az éjszaka folyamán a hagyományos cirkuszi produkciók mellett a kulisszák mögé is betekinthetnek a látogatók: a művészek többek között bemutatják az állatok idomításának folyamatát, cirkuszi eszközöket lehet kipróbálni, és a porondot is megnyitják az érdeklődők előtt.

A Fővárosi Nagycirkuszban öt tigris, egy gladiátor, elefántok és egy bohóc idomár, kaucsuklányok, levegőakrobaták és a világhírű Khadgaa csoport szórakoztatja majd a látogatókat, az Orfeum Hungaricum varietéműsor komikus, zenés, énekes és táncos számait pedig 23 órától lehet megtekinteni.

Balatonfüreden a csaknem 100 éves múltra visszatekintő Eötvös Cirkusz elsősorban állatszámokkal várja a nyaralókat: 101 dalmata kölyök, tevék, fehér tigrisek, oroszlánok, valamint egy kéttonnás víziló szórakoztatja majd a közönséget, a sátor előtt pedig légvárral és kisvasúttal kedveskednek a gyerekeknek. A rendezvény alkalmából éjfélkor meglepetéssel készül a társulat.

Balatonlellén a Magyar Nemzeti Cirkusz művészei különleges mutatványokat adnak elő; lesz 16 méter magasban sétáló artista, egy idomár tíz oroszlánnal a ketrecben, világhírű olasz zenebohócok, lovasbemutató, tevék, lámák, szürke és skót marhák. Emellett a cirkuszi világ régi attrakcióját a "borotváló elefánt" számot is bemutatják egy vállalkozó kedvű férfi néző közreműködésével

Zamárdiban Richter Flórián és 50 fős csapata a Horse Evolution lovas show műsora lesz látható. A Monte-carlói Cirkuszfesztiválon Arany és Ezüst Bohóc díjjal kitüntetett artisták, lovasok és táncosok eddig nem látott műsorral készülnek az estére.

"Állami és magáncirkuszok összefogására már több mint hatvan évtizede nem volt példa. A négy világhírű társulat most közösen dogozik a műfaj régi hírnevének visszaállításáért" - hangoztatta korábban Richter József, a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 02. 08:59, szombat | Sport

Magyar Nagydíj - Norris a leggyorsabb a második szabadedzésen is

Az első gyakorláshoz hasonlóan a második szabadedzésen is Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján.

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.