Hírek
2017. Október 31. 09:37, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kutyakekszes dobozokban próbáltak cigit csempészni

Több mint 88 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak Budapesten, egy bérelt raktárban kutyakekszes dobozokba rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
Mint írták, a pénzügyőrök egy bérelt raktárt ellenőriztek Budapesten, igazoltatták a raktár előtt álló furgon sofőrjét és a helyszínen tartózkodó bérlőt. A raktár ellenőrzésekor kiderült, hogy a "kutyakeksz" feliratú kartondobozokban nagy mennyiségű, magyar adójegy nélküli cigaretta van.
A sofőr azonnal elismerte, hogy adózatlan dohányárut szállított, a raktár bérlője azonban nem nyilatkozott a pénzügyőröknek.
A NAV munkatársai a több mint 105 millió forint értékű adózatlan jövedéki terméket lefoglalták, és orgazdaság miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság több mint 154 millió forint - közölte a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.