Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2019. December 15. 18:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kötet jelent meg a Muzsikál az erdő rendezvénysorozatról

Kötet jelent meg a Muzsikál az erdő rendezvénysorozatról

A Muzsikál az erdő rendezvénysorozat 15 évére tekint vissza fotók és élménybeszámolók segítségével az a kötet, amelyet december 20-án mutatnak be Taron.

A 15 éve "Muzsikál az erdő" című könyv az élményeket felidézve szubjektív válogatást ad a rendezvénysorozatról. Az érdeklődők 86 írást olvashatnak olyan személyiségek tollából, akik fellépő művészként, erdőmérnökként, természetvédőként, támogatóként szorosan kötődnek a rendezvényhez, hozzátettek alakulásához, fejlődéséhez - közölte a Muzsikál az Erdő Alapítvány az MTI-vel.

Az első 15 év eseményeit hangulat- és eseményfotók idézik fel, de megemlékeznek azokról a személyekről is, akik fontosak voltak a rendezvénysorozat számára, de már nem lehetnek közöttünk. A kiadvány ízelítőt ad a Muzsikál az erdő alkotói pályázatairól is, beleértve a fotó-, gyermekrajz-, irodalom-, képzőművészeti és zeneszerzői pályázatokat.

A Muzsikál az Erdő Alapítvány kiadásában megjelent kötetet Szabó Lajos, a Muzsikál az erdő főszervezője és Matúz Viktória, a kötet szerkesztője mutatja be Tar község művelődési házában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi