Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2017. Január 20. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ködre, ónos szitálásra is készülni kell a hétvégén

Ködre, ónos szitálásra is készülni kell a hétvégén

Többfelé napközben is mínusz 10 Celsius-fok körül alakulnak a napi maximumok, a leghidegebb órákban néhol mínusz 20 foknál is hidegebb lesz a hétvégén. Emellett ködre, ónos szitálásra, hószállingózásra is készülni kell

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Péntekre virradóra északon egyre több helyen alakulhat ki zúzmarás köd, s ezeken a helyeken ónos szitálás, hószállingózás is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 16 és mínusz 11 fok között alakul, az Alföld egyes részein, valamint az Északi-középhegység vastag hóval borított völgyeiben akár mínusz 20 fok alá is lehűlhet a levegő. Napközben a változóan felhős részeken mínusz 5 és plusz 1, a tartósan ködös területeken viszont mínusz 10 és mínusz 7 fok között alakulnak a maximumok.

Szombaton az ország nagy részén lehet zúzmarás köd. A borult területeken hószállingózás, ónos szitálás bármikor kialakulhat, nagyobb eséllyel keleten. A minimumhőmérséklet általában mínusz 12 és mínusz 6 fok között valószínű, de a derült, hófedte tájakon mínusz 20 fok közelébe is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet a napos körzetekben mínusz 1, másutt mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul.

Vasárnap napközben is sokfelé megmarad a zúzmarás köd, kis eséllyel azonban az Alpokalján átmenetileg előbukkanhat a nap. Az előző naphoz képest még több helyen várható hószállingózás, ónos szitálás. A leghidegebb órákban mínusz 15 és mínusz 7, napközben mínusz 12 és mínusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, a vastag hóval borított tájakon lesz a hidegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.