Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2019. Július 25. 07:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kánikula és extrém UV-B-sugárzás miatt is figyelmeztetnek

Kánikula és extrém UV-B-sugárzás miatt is figyelmeztetnek

Több megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést a hőség miatt csütörtökre. Emellett az extrém UV-B-sugárzás miatt is figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Budapestre, Pest, Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adták ki a hőség miatti elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint csütörtök hajnalra 14-19 fokig csökken a hőmérséklet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 35 fok között alakul. A legmelegebb az ország északnyugati harmadán lesz.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy csütörtökön a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8-as (extrém) UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. Azt kérik, hogy az emberek fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen, 11 és 15 óra között lehetőleg ne napozzanak.

A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.