Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2012. December 18. 22:17, kedd | Helyi
Forrás: saját forrás

Igazán gazdag csak az, aki ad

Igazán gazdag csak az, aki ad

Múlt hét szerdán a tapolcai Összefogás Nagycsaládosok Közhasznú Egyesület tagjai útra keltek, és óriási ruhapakkokat és élelmiszercsomagokat vittek a zalahalápi Csontváry Általános Iskolába.

Az intézményvezetővel, Igaz Sándorral összefogva tudtak segíteni tizenkét, nehéz körülmények között élő gyerkőcön.

Vastag kabátokat, pólókat, nadrágokat, lisztet, cukrot és olyan ruhákat és élelmiszereket gyűjtöttek össze - azok az emberek, akiknek sok-sok szájat kell szintén etetni – amiket ez a pár lurkó más úton-módon nem kapott volna meg.

A kezdeményezés köszönhető elsősorban: Üvegesné Molnár Anitának, Kálócziné Giczi Natasának, Fülöpné Ihász Ilonának, Kondor Péternek és nejének, illetve természetesen mindenki másnak, aki megmozdult, és felkutatta a rég nem hordott ruháit olyanok javára, akiknek ha nem is sokkal, de nagyobb szükségük van rá.

Hobotól származik az idézet, hogy „Minden városban adj pénz egy koldusnak”. Mi ezt azzal egészítenénk ki, hogy ha nincs pénzed, nem kell pénz adnod, mindig talál az ember otthon egy-két nem hordott ruhát, sarokban porosodó játékot, fel nem használt konzervet, ha az van, adj azt. Közhely, de adni valóban jó; és nem csak karácsonykor az!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 30. 13:00, csütörtök | Életmód

Sűrítik a hajójáratokat Fonyód és Badacsony között a hosszú hétvégén

A májusi első, hosszú hétvégén sűrűbben közlekednek a menetrend szerint járó hajók Fonyód és Badacsony között - közölte a Balatoni Hajózási (BAHART) Zrt. a honlapján.