Hírek
2019. Április 16. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fokozottan ellenőrzi a faválasztékot szállítókat a Nébih

Fokozottan ellenőrzi a jövőben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az erdei faválasztékot szállítókat az esetleges visszaélések felszámolása érdekében - hívta fel a hivatal a figyelmet honlapján hétfőn.
A közlemény szerint az erdei faválaszték szállítása kizárólag szállítójeggyel végezhető. Január 1-től már csak az új típusú szállítójegy alkalmazható, amelyen a szállítás részleteit a fuvarozóknak kell feltüntetniük és igazolniuk.
A szállítójegyen szerepelnie kell a szállítás kezdete és befejezése időpontjának, az induláskor leolvasott kilométeróra-állás és célba érkezéskor az erdei faválaszték átadása időpontjának. Emellett a fuvarozóknak a szállítójegyet két helyen is alá kell írniuk, ezzel igazolva a szállítójegy átvételét annak kibocsátójától, valamint a szállítási időpontok helyes feltüntetését.
Közölték: amennyiben a szállítójegyen hiányosan, vagy valótlanul adják meg az adatokat, valamint azokat aláírásukkal nem igazolják, a mulasztások komoly szankciókat vonhatnak maguk után.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.