Hírek
2013. Július 03. 19:19, szerda | Belföld
Egy hét alatt több ezer fiatal érdeklődött az Új Nemzedék Plusz programja iránt
Kiemelt érdeklődés fogadta az Új Nemzedék Plusz standját az EFOTT-on.
A fesztivál öt napja alatt több ezren éltek az ifjúságpolitikai program kínálta lehetőségekkel, ahonnan az élmények mellett a jövőképük megfogalmazását segítő hasznos információkkal és tapasztalatokkal távozhattak az érdeklődők.
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium gondozásában megvalósuló Új Nemzedék Plusz program indulását az EFOTT nulladik napján jelentették be, amely egyúttal a projekt nyitórendezvénye is volt. A hárommilliárd forintos, kétéves projekttel a fesztivál teljes ideje alatt ismerkedhettek az érdeklődők. Az Új Nemzedék Plusz standjánál szórakoztató, élménydús programok keretében találkozhattak a látogatók a projekt elemeivel. A fő hangsúlyt az önismeret, továbbtanulás és életpálya-tervezés jelentette.
„Szerettük volna, hogy a projekt célcsoportja abban a környezetben találkozzon az Új Nemzedék Plusszal, ahol igazán jól érzi magát, fontosnak tartottuk, hogy saját döntésük alapján vegyenek részt programjainkon. A kitelepülésünk elemeit is úgy állítottuk össze, hogy az komfortos legyen a korosztály számára” – mondta dr. Mihalovics Péter, az Új Nemzedék Jövőjéért felelős miniszteri biztos. „A tapasztalatok azt mutatják, hogy jól döntöttünk, számos pozitív visszajelzés érkezett”- tette hozzá.
A nagyszámú érdeklődésre való tekintettel az Új Nemzedék Plusz standja már a Volt fesztiválon várja a fiatalokat élet- és karrierutak tervezését támogató programjaival.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre
