Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2019. Március 25. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Bozóttüzek miatt nem jártak a vonatok Cegléd és Szolnok között

Bozóttüzek miatt nem jártak a vonatok Cegléd és Szolnok között

Több helyen lángra kapott az avar és a bozót Cegléd és Szolnok vasútállomás között vasárnap délután, a tűz miatt a katasztrófavédelem leállíttatta a vonatközlekedést - tájékoztatta a Mávinform az MTI-t.

A közlemény szerint Cegléd és Szolnok között pótlóbuszok szállították az utasokat. A záhonyi vonal távolsági vonatai kerülővel, Újszász felé közlekedtek.

A Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen-Záhony fővonalon utazóknak jelentősen hosszabb menetidővel kellett számolniuk.

A katasztrófavédelem az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a nádas és az aljnövényzet kapott lángra a vasúti sínek mentén vasárnap délután Abony közelében. A helyszínre a szolnoki hivatásos tűzoltókat riasztották.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.