2013. Január 26. 17:36, szombat | Helyi
Forrás: Tapolca Kft./Cseh Diána

Bajnokok Tornája 2013, Vasvár

Dupla sikerrel zárta a tapolcai csapat a rendezvényt

A Bajnokok Tornája elnevezésű rendezvény 8 évvel ezelőtt indult útjára a VulkánSport Egyesület kezdeményezésére, a celldömölki önkormányzat támogatásával. Vándorserleget indítottak útjára, mely minden évben más helyszínen talál gazdára. A torna célja a meghívott települések kispályás labdarúgó bajnokcsapatainak megmérettetése.

Idén, január 12-én Vasváron, a Kardos László Általános Iskola tornacsarnokában került megrendezésre, melyen a házigazda csapaton kívül 4 település (Pápa, Rum-Gersekarát, Tapolca, Zalaegerszeg) csapata vett részt. A tornát Kovács Tilda, Vasvár Város Polgármestere nyitotta meg.

Két 3-as csoportra osztották a 6 csapatot. A csoportmérkőzések után a helyosztók következtek (A3-B3, A2-B2, A1-B1).

Tapolca a csoportmérkőzéseit két sima győzelemmel zárta, így egyértelmű volt, hogy az első helyért küzdhetnek. A döntőben Zalaegerszeg csapata fölött 6:1-es győzelmet arattak.

Nagy volt az öröm, hiszen Tapolca most nyert először Bajnokok Tornája rendezvényen és a gólkirályi címet is elhozhattuk.

Csapattagok: Balogh László, Baumann Szabolcs, Csala Ferenc, Horváth Norbert, Pupos Krisztián, Rétai Szabolcs, Szőcze Csaba, Szűcs Dániel, Tóth Tamás.