Hírek
2012. Július 03. 11:45, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Az ügyészséghez fordul a Jobbik a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt
A Jobbik miskolci képviselői a Közbeszerzési döntőbírósághoz, illetve az ügyészséghez fordulnak a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt, amiért a törvényben foglaltak ellenére a borsodi megyeszékhely fideszes városvezetése nem helyi vállalkozásokat, hanem külföldi multinacionális cégeket bíz meg a helyi építési, felújítási munkálatok kivitelezésével. Erről Egyed Zsolt beszélt keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki politikus emlékeztetett rá, hogy a közbeszerzési törvény szerint amennyiben lehetőség van rá, úgy helyi vállalkozásokat kell előnyben részesíteni a helyi beruházások kapcsán. Egyed Zsolt szerint a miskolci városvezetés ezt a szabályt nem veszi figyelembe és helyi építési vállalkozások helyett nemzetközi óriásvállalatokkal végezteti el a munkákat.
A Jobbik szerint ez a gyakorlat felháborító és jól mutatja, hogy a jelenlegi kormány is ugyanazt a politikát folytatja, mint az előző MSZP-s kabinet. Egyed Zsolt úgy fogalmazott: a különbség csak annyi, hogy amíg az MSZP a nemzetközi vállalatok támogatásáról is beszélt, addig a Fidesz a szavak szintjén a hazai vállalkozásokat támogatja, tettek szintjén azonban az országot "két év alatt az oligarchák országává változtatta".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
