Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2015. December 21. 07:39, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a hatósági teszteken

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a hatósági teszteken

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által indított bevizsgálási programon - mondta Szente István főigazgató az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

Közlése szerint az olcsóbb készülékek mellett a drágábbakat is megvizsgálták, és a márkásabb berendezések mindegyike megfelelt a hatósági teszteken.

Hangsúlyozta, a mérőkön szerepelnie kell gyártónak, modell- vagy cikkszámnak, illetve egy figyelmeztetésnek, hogy a gyártó meddig szavatolja a készülék működését. Hozzáfűzte: ha ezek közül valamelyik nem szerepel a terméken, akkor az "alapvetően gyanús".

A főigazgató azt javasolta, hogy mindenhová, ahol égéstermék keletkezik, szereljenek fel szén-monoxid-mérő berendezést.

Címkék: co, mérés, szánmonoxid

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi