Hírek
2020. November 18. 08:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az alaptörvény kilencedik módosításáról tartanak vitát
Az alaptörvény kilencedik módosítására irányuló kormányzati előterjesztésről tartanak szerdán általános vitát az Országgyűlésben.
A parlament aktuális ülésének harmadik napja reggel 8 óra 30 perckor kezdődik, majd kilenc előterjesztésről tárgyalnak a képviselők.
Több nemzetközi szerződés kihirdetése mellett szó lesz a pilóta nélküli légijárművek üzemelésével kapcsolatos módosításokról is, az utolsó előtti napirendi pontban pedig terítékre kerül a választási törvény módosítása.
Az alaptörvény módosítására irányuló előterjesztésről az ülésnap végén mondhatják el véleményüket a képviselők. Varga Judit igazságügyi miniszter az indítványról korábban azt közölte, az a magyar családok erősebb védelmét, a gyermekek biztonságát hivatott szolgálni.
A Ház csütörtökön és pénteken további tizenkilenc előterjesztést tárgyal.
Az ülés november 23-án, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések hangozhatnak el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
