Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2018. Április 25. 15:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

A méhek pusztulása ellen indult akció

A méhek pusztulása ellen indult akció

A méhek pusztulása ellen indított akciót az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) és a Budapest Voices zenekar állatbarát tagjai - mondta el Bross Péter, ez egyesület elnöke az M1 aktuális csatornán szerdán.

A hártyásszárnyúak életterének csökkenése miatt egyre több méh pusztul el - tette hozzá az elnök.

Kifejtette: világtendencia, hogy a nektárt és virágport adó növények eltűnnek, illetve monokultúrák jönnek létre, amelyek csak tíz napig virágoznak.

Az akcióval rovarmegporzású virágok ültetésére szeretnék ösztönözni az önkormányzatokat és az embereket - hangsúlyozta.

Lajtai Kati, a Budapest Voices énekesnője, aki nemrégiben egy III. kerületi virágültetési akcióval hívta fel a figyelmet a problémára, elmondta: pár, konyhában is hasznos, erkélyen növeszthető növény - oregánó, menta, zsálya - is táplálék a méheknek.

Hozzátette: érdemes figyelembe venni az Országos Magyar Méhészeti Egyesület honlapján listázott rovarmegporzású virágokat.

Bross Péter kitért arra is, hogy az ősszel induló méhbarát programban önkormányzatoknak segítenek abban, hogy az állam által meghatározott közterületeket érintő növényültetési listáról a méheknek életterét növelő virágokat válasszák.

Címkék: méh, pusztulás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld

Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai

Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.