Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2012. Július 24. 14:09, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elítéli a kneszet képviselőjének "keresztényellenességét"

A Jobbik elítéli a kneszet képviselőjének

A Jobbik mélységes felháborodását fejezi ki amiatt, hogy július 17-én az izraeli törvényhozásban Michael Ben-Ari kneszet-tag újságírók előtt széttépte, majd a kukába dobta az Új testamentum egy példányát, a Szentírást hibáztatva a holokausztért - jelentette ki az ellenzéki párt parlamenti frakcióvezető-helyettese keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.

Gyöngyösi Márton hangsúlyozta: a Jobbik megütközését fejezi ki, hogy a nyugati országok kormányai és a keresztény egyházak egy hét leforgása alatt sem merték tiltakozásukat kifejezni a példátlan "keresztényellenes" eset kapcsán. Az ellenzéki párt szerint, ha a magyar Országgyűlés egyik képviselője a Parlamentben hasonló szavak kíséretében tépte volna szét a Tórát és dobta volna nyilvánosan a szemétbe, akkor nyilvánvalóan tiltakozási hullám és "elhatárolódási licit" söpört volna végig a nyugati világon.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon